חזרה

נועם נאור ז"ל

NoamNaor.jpg

נעם נאור, בן 3, נפל מחלון ביתו שבקומה רביעית לקומה השנייה. בבית החולים שיבא נאבקו על חייו, אך לרוע המזל נעם נחבל חזק בראשו, חבלה שגרמה לנזק בלתי הפיך ולמוות מוחי.

לאחר התייעצות עם גורמים שונים החליטה משפחתו לתרום את כליותיו של נועם.

בבדיקות התאמת הרקמות נמצא רק ילד (בן 3) אחד מרשימת ההמתנה הארצית שהכליה מתאימה לו. בבית החולים שערי צדק באותם ימים מטופל בדיאליזה ילד פלסטינאי כבר 7 שנים שאף אחד מבני משפחתו לא נמצא מתאים לתרום לו כליה, הועלתה האפשרות לתת לו את הכליה השנייה מנעם.

בעודם בשבעה, פנה המרכז להשתלות להוריו של נעם, באם הם מסכימים שהכליה תושתל בילד שאינו תושב ישראל, בילד פלסטינאי.

מתוך הכאב והשבר הנורא, התעלו ההורים, שרית ואבי והחליטו שהם רוצים לעזור לכל ילד, ולא משנה מהיכן הוא או מה מוצאו.ברמה האנושית הם כהורים היו רוצים שהורים אחרים לא יהיו במצבם. הם רוצים לעזור לאחרים באשר הם בני אדם.

אחיו הבכור של נעם, מישל נאור, ספד לו:
"הילד יפה התואר הזה הוא נועם אחי הקטן בן 3 וחצי. נועם נפטר היום לאחר ימים קשים לי ולמשפחה שלי..אני אף פעם לא הייתי בעד שיתוף של דברים כאלה בפייסבוק אבל כשמגיעים למצב כזה רק רוצים שכולם יראו כמה ילד יפה הוא. אין דבר יותר קשה מלראות את כל המשפחה כואבת ובוכה וצועקת לשמיים. אני בטוח שנועם היפה שלי ישמור עלינו מלמעלה. הוא הגיע לעולם יפה יותר, אני בטוח. אמנם לא יצא לי להיות איתך הרבה נועם כי אני בא לבקר פעם בשבועיים ולא תמיד יוצא לי לבוא לבקר אותך.. אז רציתי לבקש ממך סליחה ולהגיד לך כמה אני אוהב אותך. ההורים המקסימים שלך, אבא שלי ואשתו המקסימים החליטו לתרום את שתי הכליות שלך, ובכך הצלת 2 ילדים ממוות. תראה מה זה חיים שלי, תשמור עלינו מלמעלה חיים שלי אני אוהב אותך.. נועם המתוק והמקסים בן שרה ואברהם- תהיה נשמתך צרורה בצרור החיים".

Created by Tvuna