איבריו של נדב הצילו חמישה חולים

undefinedביום שבת 12 באפריל, נדב קריימן בן ה-24 נפגע אנושות בתאונת דרכים כשרכב על אופנועו. נדב, תושב כפר אז"ר, עף מאופנועו במהלך נסיעה בהרצליה ונפגע ממעקה הבטיחות. הוא הובהל לבית החולים בילינסון בפתח התקווה אך במהלך האשפוז התברר כי פגיעת הראש אינה הפיכה, וועדת רופאים קבעה כי הוא נמצא במצב של מוות מוחי.

נדב היה חתום על כרטיס אדי מאז שהיה בן 18, ומשפחתו הסכימה לתרום את איבריו ובכך להציל חמישה אנשים שונים שעברו השתלת לב, כליות, ריאות וכבד.
נדב היה חתום על כרטיס אדי וכך גם כל משפחתו, שהסכימה מייד וללא היסוס לתרום את איבריו, שהצילו כאמור את חייהם של חמישה אנשים. נדב הובל אז לחדר הניתוח בליווי אחות שחזרה לדווח למשפחה והמושתלים הגיעו גם הם לבית החולים.

אימו מספרת שנדב עודד את חבריו לחתום על הכרטיס יחד איתו, ולכן המשפחה כלל לא היססה בשאלה האם לתרום את איבריו לאחר כשהתבשרו על מותו. האבדן והחסר גדולים מאוד, אבל המסר של המשפחה הוא שאין דילמה כלל בנוגע להצלת חיים. נדב היה אדם שעזר וטיפל בכולם בעודו בחיים, ולכן זה היה ברור שגם במותו יעזור ויציל אנשים אחרים.

הלב והכלייה של נדב הושתלו באלי שבתאי בן 51 המתאושש מהניתוח בבית חולים שיבא. כליה נוספת הושתלה בחולה בת 30 שסבלה מאי ספיקת כליות והייתה מוטפלת בדיאליזה. ריאותיו הושתלו בשני חולים בן 64 ובן 67 שסבלו ממחלת ריאות כרונית קשה. הכבד הושתל בחולה בן 66 שסבל מאי ספיקה כבדית בבית חולים בלינסון. כמו כן, גם הקרניות של נדב נתרמו והושתלו בשני נערים בשנות העשרה לחייהם.

Created by Tvuna