חזרה

סטפני ודוד מלול

תשע שנים חלפו מאז שתרמתי כליה לאשתי – והאהבה שלנו חזקה מתמיד.
סיפור האהבה שלנו החל בשנת 1998, במרכז הקליטה בטבריה. שנה לפני כן עלינו לארץ – אני ממרוקו ואשתי סטפני מצרפת. בדיעבד גילינו שבמהלך תקופת לימודיי בצרפת גרנו ממש באותו רחוב, מרחק של כמה מאות מטרים האחד מהשנייה, בלי שבכלל הכרנו... מאז שנפגשנו לראשונה האהבה פרחה, ותוך שנתיים כבר היינו מתחת לחופה.


למרות שלאשתי סטפני היית סוכרת נעורים, החיים נמשכו כרגיל. היינו החברים הכי טובים, תמיד משתפים אחד את השני בכל תחומי החיים. במבט לאחור ההרגשה ששום דבר לא יכול להפריד בינינו, היא זו שהחזיקה אותנו גם בהמשך...


יום אחד בשנת 2005 סטפני חשה ברע. במהלך הבדיקות שנעשו במיון גילו אי ספיקת כליות ומשם המצב הלך והורע. כעבור חמישה חודשים בלבד, לאחר שהטיפולים שקיבלה אשתי בבית החולים לא הושיעו והיא הגיעה ממש לסף דיאליזה, למסקנה שצריך לעשות השתלה. מאז ועד היום מלווים אותנו במרפאת ההשתלות במקצועיות ובמשפחתיות, לכל אורך הדרך.


מהרגע שהתקבלה ההחלטה – כל המשפחה התגייסה. אמה ואביה של סטפני רצו לתרום כליה, אך מצבם הרפואי וגילם המתקדם לא אפשרו זאת. גם אחותה של סטפני ביקשה לתרום – אך אשתי סירבה מתוך החשש שהסוכרת עלולה לעבור בתורשה בתוך המשפחה.
במקביל החלטתי שאני הולך לבצע בדיקות כדי לראות האם אוכל לתרום לאשתי כליה בעצמי. לא התלבטתי לרגע, כשהמחשבה על הסבל שעלולה לעבור אשתי בטיפולי הדיאליזה ניצבת לנגד עיני. הרגשתי שזה הדבר הנכון לעשות – והייתי מוכן לעבור כל משוכה שהחיים מעמידים בפני שנינו. לאחר שבוצעו כל הבדיקות הדרושות, הבנתי שבאפשרותי לתרום כליה לאשתי האהובה.


ידענו שמדובר ההחלטה לא פשוטה עם השלכות בלתי הפיכות: איך התרומה תשפיע על הקשר שלנו? ועל המצב הבריאותי? הודות לפתיחות שכל כך מאפיינת את הקשר שלנו דיברנו על כל הדילמות עם הצוות הרפואי, עם המשפחה ועם הפסיכולוגים שליוו את התהליך. החלטנו לצאת לדרך בהשלמה מלאה ובציפייה דרוכה.


ביום הגדול הגענו סטפני ואני לבית החולים: אני נכנסתי ראשון לחדר הניתוח, שם הוחלט שאתרום את הכליה הימנית. לאחר מכן נכנסה גם אשתי. בבוקר שלמחרת פקחתי עיניים, עם שאלה מהדהדת אחת בראשי: האם זה עבד??
לשמחתי התשובה הייתה חיובית! כבר אחרי מספר חודשים, כל אחד מאיתנו חזר לעבודתו ונמצא במעקב רפואי תקופתי. אשתי עובדת כסוכנת נסיעות ואני נמצא בשלבי הקמת עסק בתחום המסחר. מאז ההשתלה חלפו 7 שנים – שבהן האהבה שלנו חזקה מתמיד. יחד, יש לנו עוד הרבה חלומות להגשים: להביא ילדים, לראות עולם ולעסוק בפעילויות התנדבותיות. החיים בירכו אותנו ויש עוד הרבה מה להגשים...

undefined

סטפני ודוד מלול

Created by Tvuna